ASMENINIO ASISTENTO PAGALBA
Kas yra asmeninio asistento paslauga?
Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tikslas – atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, suteikti asmeniui individualią pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.
Kas gali gauti asmeninio asistento pagalbą?
Teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurių funkcijos, veikla, dalyvavimas dėl negalios yra visiškai arba iš dalies apriboti (negali savarankiškai orientuotis, judėti, dirbti, kurti ir (ar) tvarkyti asmeninio ir socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.
Kokius dokumentus reikia pateikti:
Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas kreipiasi į vietos seniūniją arba į VŠĮ „ Jautri širdis“ ir pateikia:
Jei socialiniam darbuotojui reikalingi papildomi dokumentai ir (ar) informacija, susijusi su asmeninės pagalbos poreikio nustatymu, nenurodyti sąraše, socialinis darbuotojas gali prašyti asmens ar asmens atstovo pateikti papildomus dokumentus (jų kopijas) ir (ar) kitą informaciją, reikalingą pildant klausimyną.
Asmeninės pagalbos poreikį asmeniui, vadovaudamasis vertina ir nustato socialinis darbuotojas. Asmens ar asmens atstovo sutikimu (pageidavimu), vertinant asmens asmeninės pagalbos poreikį, gali dalyvauti ir neįgaliųjų nevyriausybinės organizacijos atstovas. Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas vieniems metams nuo sprendimo priėmimo dienos.
Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:
Kaip yra nustatomas dienos socialinės globos poreikis?
Asmens dienos socialinės globos poreikį vertina paskirti socialiniai darbuotojai. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas atsižvelgiant į asmens nesavarankiškumo lygį, asmeniui nustatytus specialiuosius poreikius, pagalbos mobilumui didinti poreikius, asmens pripažinimą neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pagalbą jam priimant sprendimus, asmens priskyrimą asmenų su sunkia negalia grupei.
Dienos globa gali būti teikiama nuo 2 iki 10 val. per dieną iki 7 dienų per savaitę.
Paslaugų trukmė nustatoma individualiai vertinant poreikį, atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę, socialinį ir fizinį savarankiškumą, gyvenimo ir buities sąlygas bei šeimos narių galimybes padėti.
Kas gali gauti dienos socialinės globos paslaugas?
Rokiškio ir Utenos rajono savivaldybės gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą ar faktiškai gyvenantys Rokiškio rajono savivaldybėje. Dienos globos gavėjai yra:
Kaip pateikti dokumentus?
Asmenys, kurie pageidauja gauti asmeninę asistento pagalbą, gali kreiptis ir pateikti prašymą:
Kokias paslaugas gali suteikti asmeninis asistentas?
Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius, asmens galimybes ir Sutartyje nustatytas sąlygas:
Kokios paslaugos nėra teikiamos?
Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).
Kiek kainuoja paslauga?
Asmens su negalia, kuriam reikalinga asmeninė pagalba, pajamos yra mažesnės už 294 eurų, už asmeninę pagalbą asmeniui nereikėtų mokėti. Jeigu pajamos didesnės, asmuo turėtų apmokėti ne daugiau kaip 20 proc. pagalbos teikimo kaštų, o asmens įmoka neturėtų viršyti 20 proc. pajamų.
SUSISIEKIME
Susisiekime ir aptarkime visus Jums rūpimus klausimus. Vyriausioji socialinė darbuotoja Vilma Matešiūnienė padės.
Mobilaus telefono numeris: +370 697 64118
El. paštas: vilma.matesiuniene@jautrisirdis.lt
Paslaugos teikiamos I-VII nuo 7:00 iki 21:00.0. Veiklos vykdomos nuo 9:00-15:00